![Planet of Zeus στο gazzetta.gr: Αν γινόμασταν ταινία θα ήμασταν το « Πολυτεχνίτης και Ερημοσπίτης» | PLUS by gazzetta Planet of Zeus στο gazzetta.gr: Αν γινόμασταν ταινία θα ήμασταν το « Πολυτεχνίτης και Ερημοσπίτης» | PLUS by gazzetta](https://www.gazzetta.gr/sites/default/files/styles/article_main_image/public/migrated/2019/12/dasdas.jpg?itok=SgzKSWre)
Planet of Zeus στο gazzetta.gr: Αν γινόμασταν ταινία θα ήμασταν το « Πολυτεχνίτης και Ερημοσπίτης» | PLUS by gazzetta
Thanassis on Twitter: "Πολυτεχνίτης και Ερημοσπίτης (1963). Στο σημερινό επεισόδιο της σειράς "Όσα ψαλιδίζει ο χασάπης στο τελεσινέ για να χωρέσει μια ταινία στο 16:9". Το ενδιαφέρον είναι ότι επειδή (λογικά) ξανασκανάρεται
![تويتر \ Ελληνικό Μουσείο Πληροφορικής على تويتر: "Και πως θα σε φωτογραφήσω; Από το τηλέφωνο;..... είχε πει ο Θανάσης Βέγγος στην Γκιζέλα Ντάλι και προφανώς όλοι οι θεατές γελούσαν με την ατάκα....!! تويتر \ Ελληνικό Μουσείο Πληροφορικής على تويتر: "Και πως θα σε φωτογραφήσω; Από το τηλέφωνο;..... είχε πει ο Θανάσης Βέγγος στην Γκιζέλα Ντάλι και προφανώς όλοι οι θεατές γελούσαν με την ατάκα....!!](https://pbs.twimg.com/media/E33jZydWQAgQ9FH.jpg)
تويتر \ Ελληνικό Μουσείο Πληροφορικής على تويتر: "Και πως θα σε φωτογραφήσω; Από το τηλέφωνο;..... είχε πει ο Θανάσης Βέγγος στην Γκιζέλα Ντάλι και προφανώς όλοι οι θεατές γελούσαν με την ατάκα....!!
![Διαγωνισμός για πέντε (5) διπλές προσκλήσεις για την παράσταση “Πολυτεχνίτης κι ερημοσπίτης”, για την Παρασκευή 01/12/2017 στις 21:15, στο θέατρο “Αθηνά” – Passion Theater Διαγωνισμός για πέντε (5) διπλές προσκλήσεις για την παράσταση “Πολυτεχνίτης κι ερημοσπίτης”, για την Παρασκευή 01/12/2017 στις 21:15, στο θέατρο “Αθηνά” – Passion Theater](http://passiontheater.gr/wordpress/wp-content/uploads/2017/11/polytexniths-kai-erhmospiths-0_passion-theater.jpg)